3/4 inch x 1/2 inch x 3/4 inch CPVC Reducing Tee, Plastic x Plastic x Plastic
MPN
4711-3/4X1/2X3/
SKU
10199
$3.10
In stock
62 Available At All US Supply Locations

Non-Specified Brand
View All Non-Specified Brand products
Details
3/4 inch x 1/2 inch x 3/4 inch CPVC Pipe Tee. Nominal Size, SlipSpecifications
| Weight | 0.060000 |
|---|---|
| Brand | Non-Specified Brand |
| ADA Compliance | No |
| Application | Commercial Plumbing, Residential Plumbing |
| Length (inches) | 1.7 |
| Width (inches) | 2.3 |
| Height (inches) | 1.1 |
| Side A | 3/4" |
| Side B | 1/2" |
| Side C | 3/4" |
| Fitting Type | Tees |
| Item Type | Fittings |
| Manufacturer | Non Specified Manufacturer |
| MPN | 4711-3/4X1/2X3/ |
| Product Family | Fittings |
| Warranty | 5 Years Limited |
| Item Returns | This item can be returned |
