THX321WFS3001W/U HONE WIFI TSTAT 3H/2C HP; 2H/2C CONV HRDWR W/REMOTE SENSOR T10+ PRO SMART 2049011
MPN
THX321WFS3001W/U
SKU
2049011
$314.00
In stock
18 Available At All US Supply Locations

Honeywell
View All Honeywell products
Specifications
| Weight | 8.880000 |
|---|---|
| Length (inches) | 4.5 |
| Width (inches) | 4.5 |
| Height (inches) | 4.5 |
| Item Type | Plumbing & HVAC |
| Brand | Honeywell |
| Display Type | LCD |
| Humidity Range | 5 - 90% RH Non-Condensing |
| Manufacturer | Ademco, Inc. |
| MPN | THX321WFS3001W/U |
| Overall Depth | 1 in |
| Sub Type | Thermostat |
| Stages Cool | 2 |
| Stages Heat | 3 |
| Warranty | 5 Years |
| Temperature Range | 37 to 102 deg F |
| Color | White |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | UWP Mounting System |
| Number of Stages | 5 |
| Overall Width | 5 in |
| Power Source | Hardwired |
| Sensor Type | Thermistor |
| Switch Type | Relay |
| Thermostat Type | Programmable/Low Voltage/Digital/WiFi |
| Application | 24 Vac systems Heat Pump, Conventional, Gas, Oil, Electric, Steam / Gravity Systems & Dual Fuel |
| Includes | T10+ WiFi Thermostat, UWP Mounting System, Decorative Cover Plate, Screws and anchors, Professional Install Guide, Getting Started Guide, RedLINK 3.0 indoor sensors |
| Primary Voltage | 24 V |
| Item Returns | This item can be returned |
