GE Indoor Premium Highwall Minisplit, 24,000 BTU, 230V, Multi Zone
MPN
GS24WP2BEA
SKU
2055167
$979.18
In stock
0 Available At All US Supply Locations

GE HVAC
View All GE HVAC products
Specifications
| Weight | 8.880000 |
|---|---|
| Length (inches) | 8.88 |
| Width (inches) | 8.88 |
| Height (inches) | 8.88 |
| Item Type | Mini Splits |
| Brand | GE HVAC |
| Cooling Capacity | 24,000 Btu/hr |
| Manufacturer | GE Appliances |
| MPN | GS24WP2BEA |
| Overall Depth | 9-1/8 in |
| Sub Type | Multi Zone Heat Pump |
| Warranty | 10 Years |
| Color | White |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Overall Width | 44-3/8 in |
| Sound Level | 54/50/47/44/38 dBA |
| Primary Voltage | 208 to 230 V |
| Item Returns | This item can be returned |
